İsrailli Bakan “Erdoğan, sen Diriliş ve Kurtuluş dizilerini izlemeye devam et” dedi, Dışişleri yanıt verdi: Ruh halinin göstergesi!

T24 Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz‘ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili paylaşımına tepki gösterdi. Bakanlık, “Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘ın bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Biz işgalcilere karşı vatanlarını savunan Hamas’lı kardeşlerimizi Filistin’in ‘Kuvayi Milliye’si olarak görmeye devam edeceğiz” sözleri gündem oldu.  Hamas’ı bir kez daha Kuvayi Milliye’ye benzeten Erdoğan, konuşmasında İsrail’i ve Başbakanı Netanyahu yönetimini de hedef alarak, “Modern dönem firavunlarını görmek isteyen hiç uzağa gitmesin. 35 bin Filistinliyi acımasızca katledenlere baksın. Günümüzün Hitler’i ve Nazileri Gazze’de 15 binden fazla çocuğu öldüren katillerdir. Cürmü yüzüne söylenen her suçlu gibi İsrail yönetimi de bizi susturabileceğini zannediyor. Tayyip Erdoğan’ın kalbine zincir vuramazsınız. Sizin baskılarınıza asla boyun eğmeyiz” dedi. İsrail’le ticaret için de “İsrail ile ilişkilerimizi ticari başta olmak üzere kestik, kesiyoruz” diye konuştu. 

“Diriliş ve Kurtuluş dizilerini izlemeye devam et”

Erdoğan’ın bu konuşmasından sonra İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, X sosyal medya hesabından Türkçe bir paylaşım yaptı. Erdoğan’ın görseline photoshop yapılan paylaşımda Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’ndaki konuşmasına atıfta bulunan Katz, Türkçe yazdığı gönderide, Diriliş ve Kurtuluş dizileri ile Erdoğan’ın da resmi hesabını etiketleyerek, şunları yazdı: 

“Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor ve bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda İsrail’e yönelik saldırılarını ve karalamalarını sürdürdü. Müslüman Kardeşler’in adamı@RTErdogan, İsrail’i çökertmeyi, Kudüs’ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. Erdoğan, sen @DirilisDizisi ve @KurulusDizisi dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et.”

Dışişleri: İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir

Dışişleri Bakanlığı da İsrailli Bakan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“İsrail Dışişleri Bakanının, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan paylaşımı ciddiyetsiz ve seviyesiz bir açıklamadır. Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir. İsrail Hükümetinin tüm üyeleri adalet önünde mutlaka hesap vereceklerdir. Türkiye, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı zulmü korkusuzca ve yüksek sesle dile getirmeye devam edecektir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x