Ali Koç, MHK toplantısı görüntülerini yorumladı; taraftarlara Süper Kupa için “Herhangi bir seyahat organizasyonunda bulunmayın” çağrısında bulundu

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklama yaptı. Süper Lig’den çekilme ihtimalini de değerlendiren Başkan Koç, 2 Nisan’da çok önemli bir karar vereceklerini söyledi. Trabzonspor maçı sonrası yaşananlara ilişkin de konuşan Koç, MHK toplantısı görüntüleri üzerinden TFF’ye yüklendi. Koç, Fenerbahçeli taraftarlara, “TFF, 7 Nisan’da oynanacak Süper Kupa maçının biletlerini satışa çıkardı. Biz çıkarmadık. Fenerbahçelilere sesleniyorum, lütfen 7 Nisan için bilet temininde bulunmayın. Herhangi bir seyahat organizasyonunda bulunmayın. 2 Nisan akşamını bekleyin” diye seslendi.

Fenerbahçe Başkanı Koç, Hürriyet’in aktardığı habere göre sarı lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu:

“Uzun süredir organize bir kötülük içindeyiz”

“Fenerbahçe tarihinin en önemli toplantılarından birini yapıyoruz. Bu yüksek katılımla 18.15’e kadar bitiremeyeceğiz. 14 kişi söz almak için izin istemiş. Mümkünse kısıtlamayalım. Önemli bir virajdan geçiyoruz. Biz niye bu noktadayız? Milli aralar, kulüpler için en keyifli aralardır. Hele galibiyetle girdiyseniz… En son isteyeceğimiz şey, bu konularla ilgili mesaimizin yüzde 100’ünü harcamak. Güzel bir derbi galibiyetiyle milli araya girdik ama hiçbir şey güzel değil. Niye güzel olmadığını, dün, bugün, ileride olamayacağını paylaşmak istiyorum. Süreçte bazı yanlış anlamalar var. Bu gidişat, gidişat değil. Kabul edilemez bir gidişat.

Organize bir kötülük içindeyiz, uzun süredir. Adaletin, hakkın, hukukun tesis edilemediği bir ortamda rekabet etmeye çalışıyoruz. Ne hikmetse hiçbir kulübün başına tarihi boyunca gelmeyecek tek olay, bizde 15-20 senede defalarca başımıza geldi, içeride ve dışarıda.”

“Artık bıçak kemiğe değdi”

2 Nisan’daki Olağanüstü Genel Kurul’da çok yüksek bir katılım beklediğini vurgulayan Koç, “Genel kurul çağrısı yaptığımız gün 4-5 saat yönetim kurulu olarak toparlandık, Trabzonspor maçından sonra bazı gelişmeleri tahmin ederek, bütünsel bir bakış açısıyla işin boyutu genel kurul seviyesine getirilmeli, nasıl devam edeceğimizi, akıl akıldan üstündür, herkesin çorbada tuzu olacağı bir yöntemle ilerlemenin en doğrusu olduğunu ifade ettik. Çağrı yaptık. Çok yüksek bir katılım olacağını tahmin ediyoruz. İnşallah 2 Nisan’daki toplantımızla, 1 hafta sonraki toplantıya ihtiyaç duymadan sayıyı toplayıp en aklı selim kararları birlikte alırız. Hedefimiz budur. Bu toplantının ikincisi olmasın, 2 Nisan’da Fenerbahçe olarak yek vücut, omuz omuza ‘Artık yeter’ dediğimizi Türkiye’ye duyuralım. Artık bıçak kemiğe değdi, kesiyor, bacağı kopartmak üzere” dedi.

“İki ekstrem var; ligden çekilmek ya da hiçbir şey yapmamak”

Süper Lig’den çekilme kararının alınıp alınmayacağıyla ilgili konuşan Koç, “İki tane ekstrem var: Biri hiçbir şey yapmamak ki bana sorarsanız en kötüsü budur. Diğer ekstrem ise ligden çekilmek, bir süre futbol faaliyetlerini durdurmak. Bu iki ekstremin arasında muhtelif konular, alternatifler var. İnsanlarla istişare ettikçe daha da yeni fikirler geliyor. Dolayısıyla bunu bir ‘1-0’ oyunu olarak görmemek gerekiyor” diye konuştu.

“Maçın bu noktaya gelmesinin 1 numaralı sorumlusu sahadaki yönetim”

Trabzonspor maçı sonrası yaşanan olaylar nedeniyle Fenerbahçeli futbolcuların PFDK’ya sevk edileceğine dair duyumlar aldığının altını çizen Koç, “Neden sevkler yapılmadı? Ne bekleniyor? Seçimle ne alakası var? Duyum almaya başladık. Bizim futbolcularımıza ceza verilecek diye. Neymiş? Fazla güç kullanmış Fenerbahçeli futbolcular. Kaçmalılarmış. Ekstra güç kullandıkları için sevk yapmak zorundalarmış. Sizi kim sevk edecek? Sizden kim hesap soracak? Bu maçın bu noktaya gelmesinin 1 numaralı sorumlusu sahadaki yönetimdir” dedi.

“Yabancı hakem bu maçı bitirmezdi, niye yabancı hakem istediğimizi anlıyor musunuz?”

Trabzonspor maçında İsmail Kartal ile iletişime geçtiğini açıklayan Koç, “60. dakikada İsmail Kartal’a mesaj gönderdim. Maçı televizyondan izlerken neler olacağı belliydi. Bir kulüp başkanının, teknik direktöre “Sahadan çekilebilirsiniz, yetki sizdedir” diye mesaj atması Türk futbolunun kepazeliğini gösterir. Sahadaki hakem, hamleleri yapmadı ya da geç yaptı. TFF ve hakem sorumludur. Yurt dışında böyle maç yönetse FIFA kokartı alınır. Niye yabancı hakem istediğimizi anlıyor musunuz? Yabancı hakem bu maçı bitirir miydi, mümkünatı yok” şeklinde konuştu.

TIKLAYIN – Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, İsmail Kartal’ı aramış, “Takımı sahadan çekebilirsiniz” demiş

“İnşallah onların menfaatleri için ceza vermezler”

Fenerbahçeli futbolcuların ceza almamaları gerektiğini söyleyen Koç, “Futbolcularımıza ceza vereceklermiş. Onların menfaatleri açısından inşallah ceza vermezler. Türk futbolu uluslararası alanda çok sıkıntıya girer. Şimdi kılıfına uydurmaya çalışıyorlar. Çünkü üstlerinde baskı var. Zaten her şeyi kılıfına uydurmaya çalışıyorlar. Bu maçta Fenerbahçe’ye nasıl ceza vereceğiz diye uğraştılar. Şimdi pabuç pahalı. Ne yapıyorlar bilmiyorum. Linç mi edilmeleri gerekiyordu? O bayrak Mert Müldür‘ün vücuduna girseydi de öyle mi ciddiyeti anlayacaktık? Otobüsümüz viyadükten uçsa mı ciddiye alacağız? Trabzonspor maçı bardağı taşıran son damla oldu” diye konuştu.

MHK toplantısı görüntüleri

MHK toplantısı görüntüleri hakkında konuşan Koç, “TFF, kayıtları açıkladı. Adam, ‘Ruh halimi hatırlayamıyorum’ diyor. Hep tescilli hakemler bunların maçlarına veriliyor. Aziz Yıldırım’ın dediği gibi, “Bunlar her şeyi yapar ama hiçbir şeyi yapmamış gibi davranıyorlar” dedi.

TIKLAYIN – TFF, tartışma yaratan hakem toplantısının tamamını yayımladı!

Taraftarlara, “Herhangi bir seyahat organizasyonunda bulunmayın” çağrısı

Sarı lacivertli taraftarlara Süper Kupa maçı çağrısı yapan Ali Koç, “TFF, 7 Nisan’da oynanacak Süper Kupa maçının biletlerini satışa çıkardı. Biz çıkarmadık. Fenerbahçelilere sesleniyorum, lütfen 7 Nisan için bilet temininde bulunmayın. Herhangi bir seyahat organizasyonunda bulunmayın. 2 Nisan akşamını bekleyin” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x